E-mail:
(0) |
(0) |
Overview
| Material Number | 6391716 |
| ISO Catalog ID | TACU017KM40SR60908161 |
| [CSWS] System Size Workpiece Side | KM40 |
| Machine Mount Code | 017 |
| [B1] Front Clearance | 85 mm |
| [B2] Overall Width | 145 mm |
| [D] Adapter / Shank / Bore Diameter | 40 mm |
| [F] F Dimension | 35 mm |
| [H2] Overall Height | 80 mm |
| [L] Overall Length | 224 mm |
| [L1] Gage Length | 150 mm |
| [LPR] Protruding Length | 173 mm |
| Coolant Pressure Bar | 100 |
| Coolant Pressure PSI | 1500 |
| Coolant Delivery | I |
| Weight Kilograms | 9.61 |
| Torque Catalog Newton Meters | 12-16 |
| Torque Catalog Foot Pounds | 9-12 |
Uses and application
Features and benefits
Мы стараемся максимально лояльно подходить к выбору способов доставки товаров из нашего магазина, чтобы наши клиенты получали необходимое качество по наименьшей цене.
Курьером (пн-пт). Курьер доставит товар в день заказа с 18 до 21.00 (при условии, что заказ сформирован до 18.00), либо вечером следующего дня (если заказ сформирован после 18.00).
Вы можете забрать заказанный на сайте товар в любой день и удобное Вам время. Часы работы и контактный телефон магазина можно узнать здесь. Забронированный товар будет дожидаться Вас в течении двух рабочих дней.
Flat-Head Cap Screws Kennametal Flat-Head Cap Screws [1139135] 0 руб.
ISO 15488 ER collet for coolant-through cylindrical shank tools. Kennametal ER40 Collet - Coolant-Through - Metric [7196920] 0 руб.
HARVI I Solid Carbide End Mill for Roughing and Finishing of Multiple Materials Kennametal HARVI I - Radiused - 4 Flutes - Plain Shank - Inch [4071840] 0 руб.
ISO Turning Carbide Insert - Finishing Negative Geometry Kennametal Kenloc - DNMG Insert - Negative - FN [3751950] 0 руб.
PCD End Mill for Roughing and Finishing of Aluminum Kennametal KenCut AQ - ALSB - Radiused - 4-5 Flutes - Internal Coolant - Plain Shank - Inch [6752767] 0 руб.