E-mail:
(0) |
(0) |
Overview
| Material Number | 6411226 |
| ISO Catalog ID | TACU009KM40SR60907371 |
| MAR_ASTERISK | * |
| [CSWS] System Size Workpiece Side | KM40 |
| Machine Mount Code | 009 |
| [B1] Front Clearance | 50 mm |
| [B2] Overall Width | 135 mm |
| [D] Adapter / Shank / Bore Diameter | 60 mm |
| [F] F Dimension | 30 mm |
| [FS] Secondary F Dimension | 85 mm |
| [H2] Overall Height | 95 mm |
| [L] Overall Length | 133.5 mm |
| [L1] Gage Length | 90 mm |
| [LPR] Protruding Length | 113 mm |
| Coolant Pressure Bar | 100 |
| Coolant Pressure PSI | 1500 |
| Coolant Delivery | I |
| Weight Kilograms | 6.13 |
| Torque Catalog Newton Meters | 12-16 |
| Torque Catalog Foot Pounds | 9-12 |
Uses and application
Features and benefits
Мы стараемся максимально лояльно подходить к выбору способов доставки товаров из нашего магазина, чтобы наши клиенты получали необходимое качество по наименьшей цене.
Курьером (пн-пт). Курьер доставит товар в день заказа с 18 до 21.00 (при условии, что заказ сформирован до 18.00), либо вечером следующего дня (если заказ сформирован после 18.00).
Вы можете забрать заказанный на сайте товар в любой день и удобное Вам время. Часы работы и контактный телефон магазина можно узнать здесь. Забронированный товар будет дожидаться Вас в течении двух рабочих дней.
Screw-On Inserts Kennametal CPMT-FP [3769228] 0 руб.
High-Feed copy milling cutter for multiple materials. Kennametal 7792VXE16 Series - Shell Mill - Inch [6160744] 0 руб.
Drilling insert for Stainless Steel and Steel Kennametal Drill Fix PRO - Carbide Insert - Inboard - MS Geometry [7034100] 0 руб.
Grooving, and Cut-Off - Square Shank - External Sweep B Kennametal Beyond Evolution - Integral Toolholder - Face Grooving - External - Through Coolant - Metric [6124671] 0 руб.
eBore Twin Cutter - Boring Tool - Insert Holder (single) Kennametal eBore Twin Cutter - Boring Tool - Insert Holder (single) [6655272] 0 руб.